Tüp Çeşitleri

  ANASAYFA/TÜPGAZ/Tüp Çeşitleri
Ev Tüpleri - 12 kg'lik şişman ve uzun tüp

Genellikle evlerde bulunan ve ocak, şofben ve diğer ısınma ihtiyaçları için kullanılan ve en çok tercih edilen 12 kg şişman ve uzun tüpleriyle hane halkının enerji ihtiyacı kesintisiz olarak karşılanmaktadır.


2 kg'lik küçük tüp

Taşınması ve kullanımı kolay olduğundan dolayı pikniklerde, açık hava aktivitelerinde çok tercih edilir. Dış mekanlarda aydınlatma, ısınma ve ısıtma olarak kullanılırken, evlerin balkon gibi açık hava alanlarında yemek kokusunu dışarda tutmak amacıyla kullanılmaktadır.

Kullanım alanlarına göre küçük çemberli ve büyük çemberli olarak iki çeşit küçük tüp bulunmaktadır.

Piknik, kamp ve açık hava kullanımının dışında seyyar satıcılar tarafından da enerji kaynağı olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

Küçük tüplerde güvenlik valfi bulunmadığından kapalı mekanlarda bulundurulması ve tüpün fazla ısıya maruz bırakılmaması gerekmektedir.


24 kg'lik ticari tüpler ve 45 kg'lik ticari tüpler

Enerji kullanımı yüksek otel, lokanta, fırın, hastane, işyerleri, okul v.b. sosyal yaşam alanlarında su ısıtma, yemek pişirme, ısınma v.b. amaçlarla kullanılmaktadır. Bu ürünler daha küçük tüplere göre daha uzun süre enerji sağladığı için lojistik ve stoklama kolaylığı sağladığından işyerleri tarafından tercih edilmektedir.


19 kg'lık forklift tüpü

Genellikle sanayi tesislerinde ve depolama alanlarında kaldırma, taşıma ve yükleme için kullanılan forkliftlerde ekonomik, çevreci ve temiz bir yakıt olan LPG'nin diğer otomotiv yakıtlarına alternatif olarak kullanılması için tasarlanmıştır. Taşınabilir olmasından dolayı kolay tedarik edilebilir ve stoklama kolaylığı sağlar.