Türkiye otogaz ile 1996 yılında tanıştı.

Milangaz, o tarihte Türkiye'nin ilk otogaz ve otogaz dönüşüm sistemleri şirketi Dem-Al'ı kurdu ve İtalyan Tartarini firmasının Türkiye ve Ortadoğu distribütörlüğünü aldı. Dem-Al Şirketi, Türkiye'nin her yerine otogaz dönüşüm bayilikleri ve otogaz istasyon bayilikleri kurmaya başladı. 1996'dan sonra Türkiye genelinde 112 Dem-Al otogaz bayiliği kuruldu.

2002'den itibaren Milangaz, kalitesini otogazda da ön plana çıkarmak amacıyla yeni açılan otogaz bayiliklerine "Oto Milangaz" olarak devam etti.

2015 yılı sonu itibariyle 641'i mevcut, 20'si kurulum aşamasındaki istasyonlarla birlikte bayi sayısı 661'i buluyor.

Milangaz; istasyonlarına Cezayir'den Avrupa Standartları'nın üzerinde, Türk Standartları'na uygun LPG ithal ederek, dünyanın en kaliteli LPG ikmalini yapıyor.

İstasyonların kuruluşları teknik ekipler tarafından takip edilip ilk LPG ikmali ekiplerin gözetimi altında yapılıyor ve istasyon çalışanlarına eğitim ve sertifikaları şirket tarafından veriliyor. İstasyonlara sürekli teknik servis gönderilip yıllık kalibrasyon ayarları ve bakımları da yine şirketin uzman personeli tarafından yapılıyor.

Milangaz, 2004 yılında Shell & Turcas, 2008 yılında Petrol Ofisi, 2012 yılında Lukoil ve 2015 yılında BP firmaları ile toptan satış anlaşması yapmış olup, akaryakıtta bulunan sektör devlerinin toptan tedarikçiliğini üstlenmektedir. 
 
 
 
 
   
 

SiZE EN YAKIN BAYii BULUN


 
   
© 2007-2015 Demirören Şirketler Grubu
Designed and produced by Crema